top of page

Německé daně

Vrácení daní z Německa pro pendlery

Jste zaměstnaní v Německu? Dojíždíte do Německa za prací? Nebo máte v Německu dvojité bydlení? Jste pendler? Pak se vám určitě vyplatí podat německé daňové přiznání.

Daňové poradenství pro české subjekty v Německu

Welcome visitors to your site with a short, engaging introduction. 

Double click to edit and add your own text.

Chcete využít našich služeb?
Dejte nám na sebe kontakt a my se vám brzy ozveme.

Kontakty odeslány. Děkujeme! Ozveme se Vám do

2 pracovních dnů.

Büro und Postanschrift

SCH - EKONOM s.r.o

Chebana

Obrněné brigády 553/31 

350 02 Cheb

tel.: +420 354 433 005

tel.: +420 354 433 007

fax: +420 354 439 002

E-Mail: mail@schekonom.cz

Kancelář německých daní sídlí v 1. patře budovy Chebana.

Souhlas se zpracováním osobních údajů

Odesláním svých kontaktních údajů prostřednictvím tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby SCH-EKONOM s.r.o. zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři za účelem poskytnutí informací o produktech, službách, novinkách a případných akcích společnosti.
Rozumím tomu, že můj souhlas je dobrovolný a mám právo tento souhlas kdykoliv odvolat kontaktováním společnosti prostřednictvím jakéhokoliv kontaktního bodu uvedeného na webových stránkách společnosti.
Společnost SCH-EKONOM s.r.o. se zavazuje chránit a respektovat moje soukromí. Mé osobní údaje budou zpracovány v souladu s platnými právními předpisy o ochraně osobních údajů, včetně nařízení GDPR. 
Tento souhlas uděluji společnosti SCH-EKONOM s.r.o. na dobu neurčitou od odeslání tohoto formuláře. Jsem si vědom/a, že moje osobní údaje budou uchovávány po dobu nezbytně nutnou pro účely uvedené výše nebo do doby, kdy svůj souhlas odvolám.

Z oblasti německých daní nabízíme:

 • Zpracování německých daní (až 4 roky zpětně)

 • Freistellung  (osvobození od srážkové daně)

 • Daňová registrace fyzických a právnických osob

 • Umsatzsteuererklärung (podání daňového přiznání k DPH)

 • SOKA BAU

 • Kindergeld (přídavky na děti)

 • Elterngeld (rodičovský příspěvek)

 • Elternzeit (tzv. otcovská dovolená)

 • Formulář EU/EWR.pdf

 • Formulář na daňovou třídu.pdf

Jak u nás probíhá zpracování daní?

 1. Domluvíte si s námi nezávazný hovor, na kterém zjistíme, jak vám můžeme pomoci.

 2. Vyplníte osobní dotazník a zajistíte potřebné doklady (Lohnsteuerbescheinigung – vaše příjmy na území Německa, potvrzený formulář EU/EWR, rodný list dítěte, oddací list a další).

 3. Dokumenty nám předáte osobně, e-mailem nebo zašlete poštou.

 4. Poté se už o nic nestaráte. Žádosti a komunikaci s německými úřady zajišťujeme my.

 5. Vratku můžete na svém bankovním účtu očekávat přibližně do 16 týdnů od podání daní.

Průměrná vratka na dani z Německa činí 700 - 1000 EUR

Zpracování německých daní může být mnohdy složité, a proto nabízíme pomocnou ruku při naplňování veškerých povinností vůči německým úřadům, od zpracování německého daňového přiznání přes služby daňového poradce pro Německo až po řešení rodičovských příspěvků v Německu.

Proč podávat daňové přiznání v Německu

Podání daňového přiznání v Německu představuje pro mnoho Čechů, kteří v Německu pracují nebo žijí, významný krok k finanční úspoře. I krátkodobá pracovní angažmá v Německu mohou vést k nároku na vrácení daní, zvláště pokud jste splnili podmínky daňové rezidence.

Německý daňový systém umožňuje uplatňovat řadu odpočitatelných položek a daňových bonusů, které mohou výrazně snížit daňové zatížení a zvýšit daňový přeplatek. Položky, jako jsou výdaje na ubytování, cestování, pojištění, zdravotní péči či péči o dítě, jsou příležitostmi ke snížení daně z příjmu, pokud jsou správně zdokumentovány a uplatněny.

Specifickou a často velmi výhodnou možností je společné zdanění manželů. Toto uspořádání může být výhodné ve více než 80 % případů. V rámci společného zdanění je navíc nezdanitelné minimum pro manželský pár dvojnásobné ve srovnání se samostatným zdaněním.

Velkou výhodou německého daňového systému je možnost požádat o vrácení daní až 4 roky zpětně. Je tedy nezbytné jednat včas a využít tuto příležitost k optimalizaci vašich financí.

Obraťte se na nás

V SCH-EKONOM máme specialisty na německé daně a jazykovou vybavenost. Proto vám nabízíme odborné poradenství a podporu v celém procesu podání daňového přiznání v Německu, ať už se jedná o nedávnou práci, nebo pracovní angažmá z předchozích let. S námi získáte jistotu, že využijete všechny možné daňové výhody a odpočty, a zároveň se vyhnete potenciálním chybám a sankcím za nesprávné nebo opožděné podání.

Spolehněte se na náš tým expertů, abyste maximalizovali své finance a zefektivnili svou daňovou situaci v Německu.

Provozní doba – kancelář Německé daně

po, út, čt, pá

8:00–12:00

st

8:00–12:00, 13:00–17:00

bottom of page